sobota, 17 stycznia 2015

Ranking najbogatszych polaków 2014

Witam!
Wraz z nowym rokiem nastał czas by podsumować poprzedni. Dziś chciałem zaprezentować Wam, drodzy czytelnicy, Ranking Najbogatszych Polaków w 2014 roku. 

Największy sukces (pierwsze miejsce w rankingu), odniósł Pan Jan Kulczyk, którego majątek na rok 2014 wyniósł 11300 mln PLN. Pan Jan Kulczyk działa w branży infrastruktury oraz surowców. 

Trochę historii: Jan Kulczyk pochodzi z Bydgoszczy i urodził się w 1950 roku. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pan Jan jest doktorem prawa międzynarodowego, a swoją przygodę z biznesem rozpoczął w 1981 roku zakładając firmę Interkulpol. W 1988 roku z sukcesem stworzył pierwszą w Polsce sieć dystrybucji samochodów marki Volkswagen. W 1991 roku powstał Kulczyk Holding.

Drugie miejsce zajął Pan Zygmunt Solorz-Żak, mogący pochwalić się majątkiem sięgającym 10700 mln PLN. Pan Zygmunt działa prężnie w branżach takich jak finanse, media oraz komunikacja. 

Trochę historii: Zygmunt Solorz-Żak urodził się w 1956 roku w Radomiu. Najbardziej znany jest z tego, że jest założycielem Telewizji Polsat. Jego działalność opiewa również o branżę energetyczną, finansową oraz telekomunikacyjną.

Trzecie miejsce na podium przypadło z kolei Panu Leszkowi Czarneckiemu, którego majątek w 2014 roku wyniósł 7100 mln PLN. Pan Leszek również, tak jak Pan Zygmunt działa w branży finansowej jak i zajmuje się nieruchomościami. 

Trochę historii: Leszek Czarnecki urodził się w 1962 roku we Wrocławiu. Ma tytuł inżyniera oraz doktorat z ekonomii. Jest twórcą grupy Getin Holding. Jego największym projektem, jeśli chodzi o branżę nieruchomości, jest wrocławski drapacz chmur Sky Tower.

Wszystkim tym, którzy znaleźli się na liście 100 Najbogatszych Polaków 2014 magazynu FORBES serdecznie gratuluję. Są to wyniki naprawdę godne podziwu. Życzę wszystkim dalszych sukcesów. Im więcej takich ludzi, tym lepiej dla Polski. 

Zapraszam do obejrzenia całego rankingu, który znajduje się na stronie internetowej magazynu Forbes pod tym linkiem: 
http://100najbogatszychpolakow.forbes.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz