środa, 29 stycznia 2014

Ponad 30 tyś zł za logo resortu zdrowia

Dzisiaj ukazał się na portalu RMF24.PL ciekawy artykuł na temat kosztownego projektu logo, za które wg. reportera RMF FM Ministerstwo Zdrowia zapłaciło ponad 30 tyś złotych.

link do artykułu: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ponad-30-tys-zl-na-logo-resortu-zdrowia,nId,1097110


Jako, iż sam zajmuję się m.in. grafiką komputerową, uważam że ktoś zrobił dobry interes, a nawet bardzo dobry. Za tak proste technicznie logo, praktycznie nie wymagające żadnych specjalnych umiejętności, kwota 30 tyś złotych jest co najmniej szokująca. Uważam że owe logo jest bez wyrazu, banalnie proste i nie ma w sobie nic co mogłoby przyciągać oko. Powiem szczerze... Ostatnio widziałem rysunki w "Paincie" 4 letniej dziewczynki, które zdecydowanie lepiej wyglądały niż to "profesjonalne" logo Ministerstwa Zdrowia.

Myślę że nie wzbudziło by to kontrowersji, gdyby za projekt takiego logo miała zapłacić prywatna firma. Problem w tym, iż tak naprawdę za ten projekt zapłaciliśmy my wszyscy podatnicy. Nie ja decyduje o tym na co są wydawane pieniądze w Ministerstwie Zdrowia, ale uważam, iż gdyby taka kwota zamiast na logo, została przeznaczona na leczenie, byłaby wydana bardziej rozsądnie. 
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz